Adventní kalendář – co do něj?

Adventní kalendář – co do něj?

Podzim je tu, dny se zkracují a počasí se znatelně ochlazuje. S blížícím se koncem roku je mimo jiné čas začít přemýšlet o adventním kalendáři, který je nedílnou součástí předvánočního období. I já jako dítě jsem se na kalendář těšila a odpočítávala okénka do toho posledního, kdy se stal malý zázrak.

Kalendář zkracuje odpočítávání do Vánoc pro ty nejmenší i ty větší. Obchody jsou již plné předvyplněných adventních kalendářů, ale jejich obsah často tvoří příliš mnoho cukru nebo příliš mnoho plastu. Pokud chcete, aby se vaše ratolesti dlouho těšily ze skvělých maličkostí, zkuste naplnit adventní kalendář sami.

Samotný kalendář si můžete navrhnout na tisíc a jeden způsob nebo si koupit hotový. Sáčky na chléb s čísly a zavěšené na jutovém provázku s kolíčky na prádlo je jen jeden nápad ze stovek. Malé balíčky s odpovídajícími čísly ale můžete také vložit do krabice a nechat své děti hledat to správné číslo. Domácí adventní kalendáře lze vyrobit i z prázdných ruliček od toaletního papíru, papírových kelímků, zavařovacích sklenic nebo ponožek. Vytvoříte tak pro své blízké velmi individuální kalendář, který je navíc šetrný k životnímu prostředí a udržitelný a v mnoha případech jej lze používat znovu a znovu. Pokud nechcete něco domácího, koukněte na naše kalendáře z organické bavlny od Fabelab a Liewood, které budou zdobit váš domov po mnoho let.

Na hraní venku

V závislosti na věku a preferencích vašich dětí jsou možnosti naplnění jednotlivých kapsiček snad i nekonečné. Pokud jde o zimní venkovní radovánky, vždy je co darovat. Čepice, rukavice nebo ponožky či punčochy zajistí teplé ruce a nohy při hře na sněhu. A aby se děti mohly zahřát i zevnitř, je rozhodně skvělá termoska. Ty od Liewood jsou opravdu nádherné.

Když se děti večer vrátí z chladu a unavené, rádi skočí do horké vany. OUATE šlehačka na mytí je dalším nápadem na dárek z adventního kalendáře. A samozřejmě do vody patří hračky. Tady jich pár máte.

Tetování je další skvělý nápad pro adventní kalendář vašich dětí . V našem sortimentu najdete mnoho barevných motivů. Tetování se přenesou na kůži a zůstanou tam několik dní. Jsou netoxické a dermatologicky testované. Pokud již tetování není žádoucí, lze jej snadno odstranit a v případě potřeby vyměnit za nové. Velké balení můžete rozstříhat a máte hned několik kapsiček plných.

Puzzle také můžete rozdělit a dát je do kapsiček po jedné. To například u puzzlíků s 24 dílky. Děti se pak mohou těšit, jaký obrázek jim 24 vznikne pod rukama. Kromě puzzlíků máme i magnetickou zvířecí abecedu nebo ovocno-zeleninová čísla. Rozdělte je do kapsiček a máte hned několik okének plných a zároveň se s dětmi můžete pustit do nenásilného učení.

A co karty? Karetní hry či pexeso. Djeco karetní hry se do kapsiček hezky vejdou.

Mini kamarádi, které si děti mohou schovat do kapsa až půjdou někam bez vás. Budou jim dodávat na sebedůvěře a pocitu bezpečí. K nim můžete přidat i malé zoubkové víly.

Když už jsme u krásných víl, holčičkám vílám se určitě hodí něco do vlásků. Sponky a gumičky s různými vzory na ně už čekají. Jsou opravdu kouzelné.

A pokud už nic nechcete kupovat, zkuste náš papírový kalendář s úkoly, které nastříháte a vložíte do kapsiček. Věřím, že tak spolu strávíte krásný adventní čas.

Kalendář ke stažení tady.

Adventní kalendář – nápady s budoucností

Adventní kalendář naplníte sami i bez plastových výrobků z dálného východu nebo cukrovinek. V závislosti na vašem rozpočtu to nemusí být drahé věci, postačí něco doma vyrobeného, domácí cukroví nebo poukaz na výstavu či lístek do kina. Vše hezky namixujte a těšte se na rozzářené oči dětí. Na to, jak se budou tajně snažit nahlédnout do kapsiček nebo si vyndají i to, co ještě nemají. Bude to radost a vy víte, že jste udělaly něco dobrého nejen pro vaše děti, ale i životní prostředí, protože věci, které u nás vyberete, budou díky své kvalitě pro radost i dalším dětem.