Kukukid

Kukukid

Mají v sobě mořskou DNA. Jsou tři. Tři ženy, maminky a kamarádky, které se pustily do společného podnikání a vytvořily legendární dětskou značku Kukukid, prodávající se dvaceti zemích po celém světě. Motto „Rebel but cute“ dokonale zapadá do přístupu k dětství, který mají zakladatelky rády. Mimo to věří, že čím více mají děti svobodu, tím jsou kreativnější. Jak je ovlivňují ostatní ženy a kde čerpají inspiraci, se dozvíte na dalších řádcích.

Jak vznikl název vaší značky?

Název pochází z dětského „akuku“, což polsky znamená: „Tady jsem, chyť mě, jestli to dokážeš.“

Popište Kukukid 3 slovy.

To je úplně jednoduché. Rebel, but cute.

Řekněte nám více o svém týmu.

Ve vedení společnosti jsme tři - Marta Ozog-Orzegowska, Joanna Znajewska a Maja Kubit. Společně tvoříme nosnou myšlenku kolekce. Maya je zodpovědná za střihy a styl. Joanna za potisky. Jsme blázni do módy a našich dětí. Dohromady máme 4 děti. Když jsme Kukukid zakládaly, nejstaršímu byly čtyři roky a nejmladší se ani ještě nenarodil.

Jak ženství ovlivňuje vaši práci?

Značně. Ženy byly a jsou naší velkou podporou. My jsme si podporou všechny navzájem. Ať už v práci, v péči o děti nebo přátelství. Myslím, že je to vlastně jedna z nejlepších věcí, že můžeme pracovat se ženami – je mezi námi více empatie a porozumění.

Vysněný cíl, kterého chcete jako tým dosáhnout?
Být vždy sfér ve smyslu vedení udržitelného podnikání.

 

Jaké materiály používáte a jaká je filozofie vaší značky?

Používáme organickou bavlnu a veškerou produkci máme v Polsku, čímž podporujeme polskou ekonomiku.

Co udržitelnost a značka Kukukid?

Spolupracujeme s místními šicími a tiskařskými společnostmi. Svým podnikáním chceme podpořit polský textilní průmysl. „Spravedlivý obchod“ je to, v co věříme.

Co je vaší inspirací?

Vlastně všechno – svět kolem nás.

Která fáze tvorby nové kolekce je nejvíce vzrušující?

V podstatě vytvoření „velké myšlenky“ kolekce – barvy, potisky a okamžik, kdy vidíme první vzorky.

Jaké jsou vaše oblíbené kousky z aktuální kolekce?

Květiny! Jsou tak hippie.

Který trend z dětské módy bude "žít navždy“?

To je záludná otázka. Ale věřím, že jedna věc v módě bude navždy: inspirace z dřívějších dob. Móda je umění – je interdisciplinární.

 

Odrážejí se vaše vzpomínky z dětství v jednotlivých kolekcích?

Ano, velmi často. Všichni tři jsme se narodily v době komunismu v Polsku. Ale protože jsme měly úžasné rodiny, naše vzpomínky jsou opravdu krásné – plné svobody, ačkoliv země svobodná vůbec nebyla.

Kdo je pro vás nejvíce inspirativní?

Je opravdu těžké dát konkrétní jméno. Určitě je to popkultura a moře. Jelikož žijeme u moře, milujeme plachtění, surfování, kitesurfing. Věříme, že kombinace větru a mořské DNA je velmi silná.

 

Děkuji za krásný rozhovor a buďte rebelové, ale roztomilí!

Vše od Kukukid najdete tady.